Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.mkbc-tour.lv Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.    X


 
MKBC
 
По-русски   Latviski  
Sākumlapa
Par mums
Aģentūrām
Mūsu partneri
Kontakti
 
 
Pasūtīt ceļojumu!
Maskavas Nams
Top.LV
Ekskursijas pa Rīgu - Individuālas ekskursijas, grupas ekskursijas, ekskursijas skolēnu grupām un ģimenēm ar bērniem: Vecrīga, Rīgas modernisms – Jūgendstils, pastaiga pa Rīgas bulvāriem.
 

 

Sertificēta Maskavas Nama gide Anna Kuzņecova ar lielu prieku vada ekskursijas pa Rīgu (kājāmgājēju ekskursijas: Vecrīga, Rīgas modernisms – Jūgendstils, pastaiga pa Rīgas bulvāriem).Individuālas ekskursijas, grupas ekskursijas, ekskursijas skolēnu grupām un ģimenēm ar bērniem (ekskursijas krievu valodā).
Ekskursiju pasūtīšana pa tālr.: +371 67039079, +371 22035253, e-pasts: anna@mkbc-tour.lv

Jūs redzēsiet Doma katedrāli, Melngalvju namu, Rīgas ģildi, ēku ar kaķi, Alberta laukumu, 17 gadsimta rātsnamu, bruņinieku Konventu, Pētera baznīcu, Pulvertorni, Zviedru vārtus, Bendes namu, Saimu – Latvijas parlamentu, Jēkaba baznīcu, “Trīs brāļus”, Rīgas pili, Centrālo tirgu, spīķerus, uzzināsiet, kur tika uzņemta kinofilma par Šerloku Holmsu un “17 pavasara mirkļi”.

Anna būs priecīga atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem par Rīgu un tās ievērojamākajām vietām, par interesantām vietām, kuras ir vērts  Latvijā apmeklēt, ieteiks, kur labāk iegādāties suvenīrus.».

40 % ēku Rīgas centrā ir uzcelti jūgendstilā, tas ir vairāk kā citās Eiropas pilsētās.
Rīgas vēsturiskais centrs iekļauts JUNESKO sargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Tas ir ornamentālais stils. Tas ir atspoguļots  būvju funkcionalitātē un ar bagātīgi dekorētām fasādēm: logu un durvju aiļu formas; erkeri; reljefi; skulptūras (sfinksi, lauvas, vāzes, ziedi); vitrāžas. Šis stils atspoguļojas  ne tikai fasāžu skaistumā, bet arī interjerā, galda piederumu formā un pat iemītnieku garderobē.
Rīgas jūgendstila šedevri ir radīti XIX g.s. pēdējā dekādē – XX g.s. sākumā (pirms Pirmā pasaules kara sākuma). Tas ir laiks, kad Krievijas impērijas rietumu nomale – Rīga pārdzīvoja ekonomisko izaugsmi: šeit dzīvoja izglītoti uzņēmēji un inženieri, kuri mācījušies Pēterburgā, Maskavā un Eiropas galvaspilsētās.
Tādēļ, kad staigājat pa Rīgu, apgūstiet ne tikai bruģi un vitrīnas, skatieties uz augšu – kāds brīnišķīgs skaistums!

 
 


← atpakaļ
 
 
Rīga, Marijas 7; Smilšu iela 16
Latvija, LV-1050
 
Copyright: MKBC © 2008
 
Vīzu un dokumentu noformēšana   (+371) 67039049, 67039079  
Tūrisms un atpūta   (+371) 67039039, 67039079, 67039018  
Aviobiļešu rezervēšana   (+371) 67039079  
       
Izstrādaja: majaslapa.lv